Üye Olduğumuz Kuruluşlar

IATA

IATA (International Air Transport Association, Uluslararası Hava Taşıma-cılığı Birliği), sadece havayolu şirketlerinin üye olabildiği, uluslararası bir ticaret kuruluşudur. Merkezi, Montreal, Quebec, Kanada'dadır. IATA, emniyetli, güvenli ve ekonomik hava ulaşımını sağlayabilmek amacıyla havayolları arası bir kuruluş olarak 1945 yılında Havana, Küba'da kurulmuştur. Kuruluşunda IATA'nın sadece 31 ülkeden 57 üyesi olan IATA, bugün dünya genelinde 140 ülkeden 270'in üzerinde üyeye sahiptir.

ASTA

140 Ülkede 20.000’in üstünde üyesi bulunan ASTA organizasyonu dünyanın en büyük seyahat acentaları birliğidir. OYAK Turizm Hizmetleri, ASTA kuruluşuna üye olarak kabul edilmekle uluslararası kimliğe kavuşmuş, güvenilir bir kuruluş olduğunu uluslararası dünya pazarında da tescil ettirmiştir. Amerika genelinde ve diğer ülkelerde bir güven sembolü olan ASTA üyeliği OYAK Turizm Hizmetleri’nin dünya standartlarında çalıştığını kanıtlamaktadır.

TÜRSAB

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı "Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu" uyarınca kurulmuş olan bir meslek birliğidir. TÜRSAB'ın temel amacı, seyahat acentalığı mesleğinin ve faaliyet alanının temelini oluşturan turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır. 1618 sayılı kanunun belirlediği yetkiler çerçevesinde meslek disiplininin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar, TÜRSAB'ın hizmet alanı içinde yer alan önemli işlevler arasındadır.